Київ
Чернігів +38(046) 225-61-16
Житомир
RUUA
Головна / Що ми лікуємо / Діабетична ретинопатія /

      ДІАБЕТИЧНА  РЕТИНОПАТІЯ


Діабетична ретинопатія - ураження сітківки при цукровому діабеті. Цукровий діабет - це порушення обміну речовин, при якому, зокрема, уражаються кровоносні судини, в тому числі і капіляри в очах. Суть проблеми діабетичної ретинопатії полягає у змінах , що відбуваються в капілярах сітківки.

При цьому порушується проникність стінки судин, і на сітківці утворюються дрібні крововиливи. Стінка стає нестійкою, відбуваються невеликі випинання ( мікроаневрізми). Через них в сітківку потрапляє рідина, розвивається макулярний набряк і погіршується зір.
Це так звана непроліферативна діабетична ретинопатія.

При проліферативній діабетичній ретинопатії відбувається закупорювання капілярів. В результаті, певна область сітківки позбавляється кисню та інших поживних речовин. Це призводить до погіршення зору.

                                                                           


Допомогти сітківці нові судини вже не можуть. Навпаки, вони призводять до сильних кровотеч, утворення рубцевих тканин, що може призвести до відшарування сітківки. Більше того, судини можуть прорости в передній відділ ока, блокувати відтік рідини з ока і викликати розвиток злоякісної глаукоми.

Запобігання діабетичних очних ускладнень пов'язано з контролем рівня цукру в крові. Також всім пацієнтам треба щороку обстежуватися в окуліста з метою збільшення можливості раннього виявлення ускладнень.

Приблизно 50-75 % хворих на цукровий діабет страждають діабетичною ретинопатією .

 

Лікування:

Основний метод лікування діабетичної ретинопатії - це лазерна коагуляція . Під впливом лазера припікаються пошкоджені судини сітківки. Це запобігає просочування рідини з судин в очне яблуко і стабілізує стан хворого. Але поліпшення зору лазерна коагуляція викликає тільки тоді, коли лікування проводиться на ранніх стадіях. У більшості випадків процедура може тільки призупинити патологічний процес і запобігти подальшому прогресуванню захворювання. На жаль, повністю вилікувати діабетичну ретинопатію неможливо.

Існують також і консервативні методи лікування діабетичної ретинопатії. Вони включають в себе використання лікарських препаратів, які зміцнюють стінки судин, покращують кровообіг в очах, сприяють розсмоктуванню крововиливів.

Регулярні спостереження дозволять діагностувати стадію діабетичної ретинопатії сітківки, яка легше піддається лікуванню.

 


Новини
Фотогалерея
up
down
Ваше ім'я
Ваш e-mail/телефон
Ваше місто
Ваше запитання
Всі поля обов'язкові для заповнення
© 2018. Лазер Мед. Всі права захищені.
Розкрутка сайту - DvaCom.net | Розробка сайтів MSGROUP
Для запису на прийом телефонуйте:   Київ
Чернігів +38(046) 225-61-16;   Житомир